Komentáře: Ženeva 2007: Boj o emise (díl druhý) //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/ libor.blog.auto.cz Sun, 18 Mar 2007 15:56:11 +0000 hourly 1 Od: Angličan //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/comment-page-1/#comment-18 Sun, 18 Mar 2007 15:56:11 +0000 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/#comment-18 Kamenujte mě – ale já jsem pro limit emisí… ale musí platit PRO VŠECHNY! Jestli to bude jako na vietnamský tržnici – tedy že evropské automobilky zkrachují, protože je udusí „emisní zákon“ a všichni budeme jezdit mizernýma, nebezpečnýma – a emise bez zábran chrlícíma – čínskýma mastodontama, tak se to teda mine cílem a účinkem! 🙂

]]>
Od: rexton666 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/comment-page-1/#comment-17 Fri, 09 Mar 2007 15:31:46 +0000 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/#comment-17 Dobře,že jste doma:-)Už se těším na nové informace!!

]]>
Od: mida //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/comment-page-1/#comment-16 Fri, 09 Mar 2007 14:46:29 +0000 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/#comment-16 Jasně, emise a zase emise, ale hodně mi to připomíná tu americkou blamáž s cigaretama. automobilky jsou už teď legislativou tlačeny ke zdi a my nadáváme, jak jsou ty motory přidušený, že to pořádně nejede, elektronika řídí už i řidiče a nějak se nám vytrácí ta chuť z řízení, na kterou si pamatuju, když jsem před 25 lety dostal čerstvý béčko. jo, tehdy se na to moc nekoukalo, šli jsme si zajezdit a bylo hotovo. štelovali jsme předstih, odtrh, dávali jiný trysky do karburátoru a různě tunili, to byly časy. teď je to samý čidlo a když se rozblikaj kontrolky, tak se to na chvílku vypne (reset) a jede se dál. A když je něco špatně, tak se hledá viník. Jasně, za emise můžou automobilky, říkají soudruzi v Bruselu a jaksi jim uniklo, že výrobce NEPRODUKUJE emise. ty produkuje uživatel každého vozu a produkuje jich úměrně stylu a technice své jízdy a hlavně technickému stavu vozu. Když máš podhuštěný gumy = větší valivý odpor, tak musíš víc šlapat na plyn = vyšší spotřeba = více emisí a za to může výrobce? když máš na střeše prázdnou zahrádku a svištíš po dálnici 120 a více = máš VELKEJ odpor vzduchu = velká spotřeba = hodně emisí a za to může výrobce? Každej den jezdím cca 35 km do práce po dálnici, jedu na tempomat cca 100 – 110, spotřeba 6,2l a míjí mne desítky aut rychlostí minimálně o 20 km vyšší. na kraji Prahy je dojedu v zácpě, to znamená, že proti mně si vůbec nepomohli, pouze spálili dohromady několik mnoho litrů paliva navíc a vyprodukovali tak více emisí a za to můžou automobilky? ne ne, je to jinak soudruzi v Bruselu, my řidiči produkujeme a hodně zbytečně nepředstavitelný množství emisí ZBYTEČNĚ, výrobci za nic nemůžou. kdo ovlivňuje technický stav auta v provozu? výrobce nebo uživatel? kdo rozhoduje o tom, jak moc a jak často se auto opravuje a seřizuje tak, aby bylo v řádném technickém stavu? výrobce nebo uživatel? kdo rozhoduje o tom, co se na autě opraví a co ještě vydrží? výrobce nebo uživatel? kdo se rozhoduje, jestli odveze auto do servisu nebo do sousedovi stodoly? výrobce nebo uživatel? ano, otázka emisí je skutečně na pořadu dne, ale mám takový dojem, že nějak jinak.

]]>
Od: Dinara //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/comment-page-1/#comment-15 Fri, 09 Mar 2007 12:25:20 +0000 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/#comment-15 Fajn pracovní reportáže. Tak jen do nás s těmi novinkami, jsme natěšení. 🙂

]]>
Od: GTI //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/comment-page-1/#comment-14 Fri, 09 Mar 2007 11:12:05 +0000 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/#comment-14 Cítím za krkem ostře nabroušenej srp rudých zítřků a horkej dech termálních věrozvěstů. Hlávkovej salát mává radiátorem ustředního topení nad hlavou, emisaři křepčí na přední kapotě Cayennu … jo… poslední bitva vzplála… Svět je tak teplej, že z toho začínají tát… mozky. Tak, ještě, že máme auto.cz, ještě, že můžeme číst o autech s velkým „A“. A těšit se na reportáže ze Ženevy…

]]>
Od: PekelnáMicinka //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/comment-page-1/#comment-13 Fri, 09 Mar 2007 11:01:13 +0000 //blog.auto.cz/libor/2007-03/zeneva-2007-boj-o-emise-dil-druhy/#comment-13 Dobro došli! Jsem rád, že se podařilo nasbírat tuny materiálů, už se těším až se dostanou po celém pátku, sobotě a neděli na stránky. 🙂 Ale proboha, neretušovat! Vše tak jak realita odhalila 😉

]]>