Komentáře: Nebezpečná známost //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/ Další blog na blog.auto.cz Wed, 05 Aug 2015 13:45:09 +0000 hourly 1 Od: mariachi //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-403 Wed, 03 Jun 2015 06:42:41 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-403 [19]

Ja tam prave necitim to nadseni, spis mi to pripada, ze pisou z povinnosti. Mozna proto ta dva dny stara ryma 🙂

]]>
Od: webpaja //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-402 Tue, 02 Jun 2015 11:14:33 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-402 (17) Nadšení klukům nechybí, ale testy jsou suchý jak dva dny stará rýma v kapesníku, navíc nevypovídající a tak strašně obalený v klišé, že se to nedá číst. O autě jako takovým se toho moc nedočteš, tohle není web, který bych si chtěl číst pravidelně.

]]>
Od: Iudex //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-401 Tue, 02 Jun 2015 11:02:28 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-401 (17) Sledoval som ho, dokonca som sa na DW aj zúčastňoval fotosúťaže, kde bola komunita odídencov aktívna, ale postupne to zaniklo s prechodom ľudí na facebook. Inak s dôvodmi „povstaleckej skupiny“ okolo mojita som sa čiastočne stotožňoval, tvrdil som ale, že odchodom a bojkotom ACZ nič nevyriešia. A mal som pravdu.

]]>
Od: mariachi //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-400 Tue, 02 Jun 2015 10:53:18 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-400 [16]

Kdyz uz jsme u toho – vzpominate, jak se tu par lidi straslive nastvalo kvuliva novemu designu a odesli si udelat vlastni web?
Myslim, ze to je driversweb.cz – ctete to nekdo?
Protoze misty bych rekl, ze krome foceni s tim autem ani testeri nejeli…

]]>
Od: webpaja //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-399 Tue, 02 Jun 2015 09:04:35 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-399 (13) (14) (15) AF je přehlídkou zaujatosti, předsudků a falešný namachrovanosti pro kterou si většina redaktorů nevidí na špičku nosu. Proto mám občas tendenci píchnout do ACZ, abysme si udrželi solidní portál pro diskuzi nad auty.

]]>
Od: Iudex //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-398 Tue, 02 Jun 2015 08:13:07 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-398 (14) Ako píšeš, AF stojí a padá na Jandovi a ostatní redaktori sa ho len neúspešne snažia napodobniť, ale nemajú na to. A k tomu fandeniu: nemám problém s tým, že má nejakých favoritov a dá to najavo. Nemôžem mu ale veriť, ak pri teste dvoch technicky a jazdne podobných áut jedno skritizuje (GTIP) a druhé, technicky obdobné, avšak výkonovo slabšie, väčšie a neohrabanejšie a jazdne pre absenciu samosvoru jasne horšie (Octaviu RS) vychváli do nebies. A ten odklon od jeho striktného preferovania jazdnej zábavy a zážitkov je pri domácej značke taký nápadný, že mu to proste nemôžem veriť. Ak taký purista, ktorý by najradšej jazdil v Lotuse bez klímy a ktorý kritizuje snáď každé aktuálne BMW zrazu pri Škode chváli každý jeden model (Fabia, Octavia, Superb), tak to jeho snahu o prezentovanie sa ako odlišného, nezávislého a neovplyvniteľného nabúrava. Každopádne je dobre, že tu je, je to minimálne dobrý protipól mnohým bezpohlavným acylpirínovým redaktorom opisujúcim centimetre v kufri či papagajujúcim otrepané klišé, ktoré častokrát už dávno neplatia.

]]>
Od: woody-alien //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-397 Tue, 02 Jun 2015 07:55:33 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-397 iudex: ad Autoforum. Já ho měl velmi rád. Právě že tam se některé testy blížily ideální kombinaci zajímavých technických informací a jízdních zážitků, ne dojmů, ale opravdu zážitků. Zrovna jeden z nejlepších testů na SSS vyšel na Autoforu a přiměl mě k tomu o Swift Sport se zajímat. http://www.*/testy-aut/test-suzuki-swift-sport-stara-skola-verze-2012/?3
Na druhou stranu první (a mimořádně ostudný) test Clia R.S. svěřili jakémusi „nenovináři“, kterej se absolutně neorientoval v nastavení auta a na základě svých chabých informací (nechal jsem si zapnout jakýsi sportovní režim R.S.Drive….ptal jsem sem, jestli je ještě nějaký jiný, rychlejší a prý ne…. :D) pak vynášel soudy. To, že je dneska z Autofora do značné míry Jandaforum by ani nevadilo, jeho jízdní i literární schopnosti jsou neoddiskutovatelné, s přenosem dojmů na čtenáře by tedy neměl být problém. Jenže povahově už to tak čisté není. Až moc často je na něm vidět, čemu/komu fandí a čemu/komu ne.

]]>
Od: Iudex //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-396 Tue, 02 Jun 2015 07:17:46 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-396 (8) Ja rovnako ako Mariachi považujem výkon za prvok aktívnej bezpečnosti. Tiež sa mi už párkrát stalo (komu nie), že som zle odhadol predbiehací manéver, keď auto oproti sa približovalo rýchlejšie, než som si pôvodne myslel; na fúkanom aute skrátka zarazíš plyn do podlahy a ono to dá, zatiaľ čo pri tom slabšom hladkom motore môžeš spôsobiť krízovku. Jasne, je to o dobrom odhade a poznaní vlastného auta, ale práve naučiť sa to chvíľu trvá a teda pre menej zdatného vodiča je paradoxne bezpečnejšie to výkonnejšie auto.
(11) ad autoforum: mne boli spočiatku tie testy na AF veľmi sympatické tým, ako sa zameriavali hlavne na tú emotívnu zložku a jazdu a nebáli sa skritizovať aj mnohé ikony. Postupom času som ale zistil, že Janda chce byť niekedy iný za každú cenu a nevie rozlíšiť, kedy je jeho zameranie na emócie a jazdné pôžitky už nevhodné (opisovať jazdu na limite u dízlového MPV mi príde na hlavu). Tiež im moc neverím ich deklarovanú objektivitu vo vzťahu k domácej automobilke, keď na jednej strane Janda sprdne GTI Performace ako nezáživné bezpohlavné auto a na druhej strane híka nadšením nad jazdnými vlastnosťami novej Fabie. Stále uznávam, že Janda je vodič par excellence, jeho videá z jazdy sú super, také medziplyny ako on by som nedal ani po 10 rokoch tréningu, ale ako testér je strašne jednostranný a jeho názory až silene a za každú cenu snažiace sa odlíšiť od väčšiny.

]]>
Od: mariachi //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-395 Tue, 02 Jun 2015 05:54:49 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-395 [8]

No, mas pravdu, prehnat to narovince a pak zjistit, ze tu zatacku nedam, je velmi nebezpecne, no gro moji myslenky bylo v tom, ze zatimco oturbene HH svadeji spise k tomu zatlacovani do sedadel a na zatacky spis opatrne, tak u SSS pokud chces byt rychly, musis byt rychly prave v zatackach, neni tam ta moznost volby. A za sebe rikam, ze je mi to hodne sympaticke.

]]>
Od: mariachi //blog.auto.cz/mariachi/2015/06/nebezpecna-znamost/#comment-394 Tue, 02 Jun 2015 05:51:57 +0000 //blog.auto.cz/mariachi/?p=108#comment-394 [9]

Dekuji 🙂

K tem blogovym textikum… Je to slozitejsi, jak uz jsem psal panu Dusilovi, ktery velmi casto v testu jen popise do detailu techniku, ale dojmy z jizdy veskere zadne: Ono je hodne tezke napsat text (test), ktery by byl napsan…jak to vyjadrit…pro masy. Vem si jine medium – Autosalon na Prime. My, jez auta mame radi, jak jsem psal vyse, se musime rehtat az na zadku, kdyz vidime moderatory, jak cvici pred auty ajrobik a ukazuji odkud kam vede jaka linka, ze nova jsou predni svetla a sdruzene zadni svitilny a ze ta strecha se dozadu hezky snizuje… Ale fakt je, ze oni delaji ten porad apriori ne pro nas, ale pro ty desitky tisic lidi, pro ktere je auto proste jen dopravni prostredek. Ne vasen, ne predmet touhy, ale proste jen jedna z veci, ktere kazdej den pouzivas. A jsem si celkem jisty, ze takovym lidem moje texty nereknou zhola nic.
Slozit ze dvou a vice textu jeden tak, aby byl kvalitni, a oslovil co nejsirsi publikum – to by mohlo byt tema pro redakci, no je fakt, ze je jednodussi naucit psat vyvazene ty, kteri dnes sklouzavaji do extremu na jedne (technicky popis), nebo druhe (jizdni dojmy) strane 🙂
Anebo varianta ce: jit psat na autoforum, tam bych se o jizde a svych dojmech mohl vykecat do sytosti 😀

BTW.: Ty jsi na ty bavoraky – vzpominas na BMW 320 Si? To byl vzdy muj sen, a duvod, proc ho nemam? Jednak stav ojetin, ktere jsou „k mani“, druhak ta nemoc, kdy prave na 320Si praskal blok motoru… Ale tohle SSS je prave za stejnou cenu, jako jeta 320Si a vyznava podobne hodnoty: Nekompromisni jizdu, a motor, ktery ti rozhodne nepomuze 🙂

]]>