Komentáře: Lekce 30: …a teď mi pomáháte nebo mě chráníte? (Policejní II) //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/ nextright.blog.auto.cz Fri, 03 Sep 2010 12:17:39 +0000 hourly 1 Od: nextright //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2729 Fri, 03 Sep 2010 12:17:39 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2729 Bischop: Nextright má argumenty, jen nemá tolik času, jako policajt, aby seděl furt na netu. Odpověz mi na otázku, v čem je pro společnost lepší, když měří policie rychlost na dálnici na výjezdu z Prahy ve všední den v 8 hodin ráno, než kdyby měřila u škol o pár set metrů dál? To mi přijde jako jednoznačné jednání ve smyslu budeme měřit tam, kde vybereme víc na pokutách. A nikde jsem neřekl, že jsou jednotliví policajti úplatní a podobně. Je mi jasné, že řadoví za to nemohou, problém je ve vedení. Ale to mě jako občana nezajímá.

]]>
Od: Emel //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2728 Fri, 03 Sep 2010 10:47:02 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2728 Klaudius: jenže ty jsi napsal:
„načo je potom v techničáku zapísaný majiteľ? Má mať zodpovednosť, čo sa s autom vykoná, má padať na jeho hlavu, pretože je to jeho zodpovednosť, kde je jeho majetok a čo sa s ním deje. Polícia by sa s hľadaním vinníka vôbec nemala kašlať. Majiteľ si to s dotyčným uživateľom má vybaviť sám, a je len jeho starosť, ako si to vybaví, alebo či to má na papieri.“
…a to je něco úplně jiného než povinnost poskytnout Policii informace, ty tu voláš po nějakém systému hry na babu, kdy Policie udělí pokutu vlastníkovi vozidla a ten si to potom sám dál „vybavuje“… takhle to přece nemůže v právním státě fungovat (a ani to tak v žádném právním státě nefunguje).

]]>
Od: Klaudius //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2727 Fri, 03 Sep 2010 09:30:16 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2727 (26) Emel: povedať „nejde to“ je veľmi ľahké a bezstarostné.
Leasingovka vie, komu zaplatila auto. Firma vie, kto v konkrétnom čase viedol vozidlo. Nie je tu žiadna neznáma, stačí zaviesť povinnosť ohlásiť skutočnosti polícii. Žiadny zázrak. Treba jednoducho a proste chcieť. netvrdím, že súčasná legislatíva to umožňuje, prečo by sa ale nemohla zmeniť?
Bischop má v mnohom pravdu podľa mňa.
Podobne ako nebude žiadnym zázrakom určovať výšku pokút podľa výšky príjmu.

]]>
Od: Emel //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2726 Thu, 02 Sep 2010 11:39:13 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2726 Bischop: s tím studiem to mám potvrzené od více lidí… pokud potřebují vejšku na zvýšení své kvalifikace (třeba jeden maník se stará o počítače, tak studuje dálkově informatiku), započítávají se hodiny ve škole normálně do pracovní doby.

Pokud se ty benefity omezí i pro stávající zaměstnance, bude to samozřejmě slabší… zatím je to ale podle mě pořád dost slušné. Je to náročná práce, ale neřekl bych že je špatně ohodnocená.

]]>
Od: Skyline //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2725 Thu, 02 Sep 2010 11:21:11 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2725 Bischop: uplne ziram na ty nazory. Vysluha „az po 15 letech“ – jako kdyby bylo spatne, ze je tak pozde, kdyz ve skutecnosti by spravne nemela byt vubec zadna (doufam, ze to zruseni projde). Povazujes-li moznost studovat v pracovni dobe za „nejvetsi blbost, kterou si slysel“, docela to spoustu tvych nazoru vysvetluje.

A mimochodem – 150 hodin neplacenych prescasu ma temer kazdy v soukromem sektoru taky.

]]>
Od: Bischop //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2724 Thu, 02 Sep 2010 10:16:48 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2724 Jo výsluha která je velmi ohrožena takže já se ¨jí nedočkám.
A ty benefity rekreace je pro policisty kteří jsou u sboru více jak 10let a to taky už ruší, Služební byt v Brně je ale vychází to mnohem dráž než když pujdu a najdu si něco sám, možnost studovat v pracovní době je největší blbost kterou sem slyšel (nic proti tobě taková je realita),

]]>
Od: Emel //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2723 Thu, 02 Sep 2010 10:01:25 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2723 Bischop: no však, výsluha po 15 letech… to je paráda, ne? Pokud nastoupíš po škole, máš ve 40 nárok na výsluhovou penzi.

Benefity – třeba vlastní rekreační zařízení s pobyty i stravou zdarma? Služební byt s minimálním nájmem? Příspěvky na vzdělávání, včetně možnosti studovat v pracovní době? Je toho víc… ale nevylučuju, že to není všude stejné.

]]>
Od: Bischop //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2722 Thu, 02 Sep 2010 08:41:57 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2722 No Emele tak to jsi musel vidět hodně dávno Výsluhu může mít pouze ten co má odpracováno min.15 let můj případ to není pokud by jsi momentálně sledoval situaci tak možná už ani ty výsluhy nebudou platy nám krouhnou takže vyhlídky do budoucna jsou více než dobré. A opravdu nevím jaké benefity máš na mysli jestli 150 hodin nezaplacených přesčasů tak v tom případě máš pravdu.

]]>
Od: Emel //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2721 Thu, 02 Sep 2010 08:19:55 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2721 Bischop: jen tak mimochodem… pár výplatních pásek jsem viděl a podle mě to je dost slušné, hlavně jsou zajímavé výsluhové penze a podobné benefity…

]]>
Od: Bischop //blog.auto.cz/nextright/2010-08/lekce-30-a-ted-mi-pomahate-nebo-me-chranite-policejni-ii/comment-page-1/#comment-2720 Thu, 02 Sep 2010 07:01:52 +0000 //blog.auto.cz/nextright/?p=51#comment-2720 Emel: No jasně proto jsem psal že je škoda že to nefunguje jak má.

Jen je mi divné že mi ještě neodpověděl nextright asi nená tak pádné argumenty o tom že jsme jenom úplatné sv….

]]>