Proč je F 500 TOP produktem ve třídě A?

Dovolím si zde vložit malou poznámku jejímž  zdrojem je www.fiat.cz a zatím tato informace není ani na hlavní stránce auto.cz. Nerad bych, vzhledem k tomu, jaké bouřlivé dizkuze zde někdy dvojice mini od Fiaru vyvolává, aby tato zpráva zanikla. To, že jsou jak Panda, tak F 500 prodejním trhákem víme všichni, krom jediného, který F 500 svého času (všichni si to pamatujeme, označil za vejbuch tisíciletí). Tak tady je ta odpověď proč je Fiat s těmito auty tak úspěšný:

Německá společnost pro technický dohled GTÜ zveřejnila zprávu o kvalitě vozidel, která by měla usnadnit rozhodování potenciálních klientů o jejich koupi. Zpráva pro rok 2011 byla vypracována na základě technického průzkumu provedeného na 5 miliónech ojetých vozidel. Výsledky uvedených technických kontrol pak posloužily odborníkům z GTÜ k určení silných a slabých stránek 215 oblíbených modelů.

V hodnocení kvality vozidel starých 1 až 3 roky je na prvním místě v segmentech A a B model Fiat 500, před Toyotou Yaris a Mazdou2. Za zmínku také stojí, že podle hodnocení německého automobilového klubu ADAC je nejspolehlivějším vozem v segmentu A a B za rok 2008 další model skupiny Fiat – Fiat Panda. Ten u malých vozů vede před Toyotou Aygo a Peugeotem 206. Ve stejném hodnocení se modely Fiat Punto a Grande Punto umístily na krásném čtvrtém místě! Fiat Panda byl také v roce 2009 podle hodnocení ADAC nejspolehlivějším modelem na trhu a umístil se tak v kategorii malých vozidel registrovaných v roce 2009 před VW Fox.

Oba úspěšné modely, Fiat Panda a Fiat 500, mají na svém kontě celou řadu významných ocenění a Fiat Auto Polska v Tychy, kde jsou vyráběny, patří mezi špičku světového automobilového průmyslu. Tato továrna skupiny Fiat Group Automobiles se od roku 2007 řadí do skupiny společností „World Class Manufacturing“, to znamená, že využívá ty nejmodernější a nevyspělejší metody pro řízení výrobních systémů. V roce 2004 získala společnost Fiat Auto Polska Národní cenu kvality a v roce 2005 byla jako první polská společnost v historii finalistou prestižní Evropské soutěže o cenu za jakost – EFQM.

Tak a teď do mne… Předpokládám, že podobné mrtvoly jako mistr elegance a další, zde nebude oživovat… :-)