Zase to uteklo…vždyt ten minulý Silvestr byl vlastně včera. A co se stalo během roku? Pár děvčat, pár delírií, pár pracovních povinností, pár nepříjemných zážitků, pár radostných chvil. Jeden prožitý rok života. Záruční list zahoď, k ničemu ti nebude – ten parchant život se vrátit nedá. Tak koukej, ať se ti povede. Ať stojí zato. Neremcej, nenech si šlapat po ksichtě. Stůj si pevně za svým, svou chybu ale chlapsky uznej. Ale než začneš ukazovat kostěným prstíčkem na ostatní, otoč ho pěkně proti sobě a nastav si zrcadlo sám. Začít můžeš návštěvou své garáže…ostatně, pokud jsi zdejší harcovník víš, o čem je teď řeč.

Nebude to trvat dlouho a budem slavit posledního Silvestra. Co je nějakých 60 let proti temné věčnosti? Nic… Ale aby tě ani nenapadlo sednout si na štokrle s rukama v klíně a s nudlí u nosu – dostal jsi dar, dar života, tak ho koukej pořádně využít. Nejlíp tak, aby jsi lidem i sobě dělal radost, nedělal levoty a měl pokoru. No znáš přece ono geniální „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když už kouká, aby byl, a je, tak má bejt to, co je, a nemá bejt to, co není, jak to v mnoha případech je.“

Tak, a ted taky něco o autech. Máme je všichni rádi, ba je přímo milujeme. Máme své oblíbené značky (taky ve vinotéce na Silvestra po večeři šáhneš na čtyřicetiletýho Crofta?), nenechme ale, aby nám zvyk zastínil rozhled. Železná košile je totiž někdy na obtíž, o tom by mohli Křižáci u Sudoměře hooodně dlouho povídat. No nic, nebuďme sentimentální a řekněme si, při pohledu na naše vysněné vozy…

…živí nás nedostanou ;-).

Vše nejlepší do nového roku všem. I těm s pitomými názory (ahoj, Danieli)!!!


8 reakcí na Vášnivá, nikoliv zatrpklá planeta (PF 2008)

 • [1] 31. 12. 2007 v 0:24

  Pěkně sis to načasoval, a pěkně jsi to napsal. Tak držím palec a přeju další dobrej rok.

 • [2] 31. 12. 2007 v 1:20

  Tiez ti prajem stastny a uspesny rok!
  P.S. Ten Daniel toje vas nejaky maskot? Vsimol som si, ze ked nejaky Slovak napise kriticky nazor na Skodu, pripadne pouzije „tvrdsie“ argumenty, hned ho oznacite ako Daniel :-))) V podstate by sme mali uz celu republiku premenovat zo SR na DR :-))

 • [3] 31. 12. 2007 v 11:10

  at se dari alessio!

 • [4] 31. 12. 2007 v 11:16

  Taky preju uspesny rok 08…a dneska spoustu (kvalitniho) alkoholu ;-) Ja se uz nemuzu dockat sklenky dobry irsky whiskey a jeden Montecristo No.2 (hecho en Cuba) :-D

 • [5] 31. 12. 2007 v 11:24

  Jasně,žijeme jenom jednou…tak ať žije rok 2008!

 • [6] 31. 12. 2007 v 11:50

  da_b0mb: já jsem spíš na vínečka, brandy, portské, martini a další pití, které se mnou pijí rády i slečny :-). I když máme třeba i domácí rynglovici, ta je moc dobrá.
  GTI: díky, tobě také vše nej!
  kkk: děkuji, nápodobně
  peter: děkuji, at se také daří. Daniel…Daniel dává vyniknout náš ohromný intelekt, protože jak se říká, vedle osla každý kůň závodní :-)

 • [7] 31. 12. 2007 v 12:04

  Portsky ? Tak to neprepiskni ;-) Rano je to bolest :-)

 • [8] 31. 12. 2007 v 18:15

  Teda ty roky letí. :-) Co nejvíc splněných cílů a stejně podařených nadpisů jako je tenhle v dalším roce přeje Alessiovi ale i všem ostatním Lonestarstate.